Tokfm.pl - nowe internetowe życie radia Agory

W miejscu dotychczasowej witryny radia TOK FM pojawia się informacyjny serwis Tokfm.pl. Ma być szybko i multimedialnie.

Pod adresemhttp://Tokfm.pl działa nowy informacyjny serwis Agory, który zastępuje istniejącą stronę Radia TOK FM i "otwiera nowy etap funkcjonowania marki TOK FM w internecie".

Tokfm.pl łączy szybkość i multimedialność internetu z informacyjno - opiniotwórczym charakterem Radia TOK FM. To nowa oferta dla stałych słuchaczy radia, ale też propozycja dla zupełnie nowych odbiorców - mówi redaktor naczelna Radia TOK FM, Ewa Wanat. Choć Tokfm.pl to portal naszego radia, czyli po części internetowa emanacja tego, co słychać na antenie, będzie on też żył swoim własnym, internetowym życiem.

Serwis Tokfm.pl oferuje własne materiały informacyjne: polityczne, biznesowe, sportowe, kulturalne i rozrywkowe, jak również wybór najciekawszych informacji z innych mediów.

W równym stopniu stawiamy na autorskie informacje i na ciekawe, ważne materiały z innych źródeł, do których będziemy przekierowywać. Zależy nam, aby internauci znaleźli na Tokfm.pl wszystko, co najważniejsze, podane w najkrótszym możliwym czasie i w najbardziej atrakcyjny sposób - dodaje Małgorzata Plawgo, dyrektor ds. serwisów informacyjnych Gazeta.pl. Dlatego Tokfm.pl świadomie łączy poważne treści z odważnym, wyrazistym layoutem. Ciekawe zdjęcia i bogate treści na każdej stronie - to dla nas znaki rozpoznawcze serwisu.

Tokfm.pl - nowe internetowe życie radia Agory

Fani aktywności społecznościowych mogą śledzić profil radia w serwisach Facebook, Twitter i Blip. Wg zapowiedzi - przy najważniejszych wydarzeniach, wpisy użytkowników Twittera i Blipa pojawiają się na stronie Tokfm.pl.

Tokfm.pl to nie tylko całkowicie nowa oferta dla czytelników i słuchaczy, ale też efekt zmian zachodzących w naszym newsroomie - nasi dziennikarzy są już nie tylko reporterami radiowymi, ale stali się multimedialnymi dziennikarzami - tworzą teksty, robią zdjęcia i materiały wideo. Efekt ich pracy znajduje teraz właściwą prezentację w internecie - mówi Ewa Wanat.

Tak jak uruchomiony niedawno serwis Wyborcza.biz, tak portal Tokfm.pl dołącza do grupy serwisów informacyjnych Agory, która wg październikowego badania Megapanel PBI/Gemius zajmuje 2. miejsce w polskim internecie w kategorii "Informacje i publicystyka" z zasięgiem 30,2% i liczbą 5 107 356 użytkowników (real users). Pierwsza jest Grupa Onet z liczbą 6,1 mln użytkowników generujących 243 mln odsłon.