Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

To nie spam, to newsletter!

Według ReleMail, około 87% internautów uważa, że w efekcie zapisania się na newslettery otrzymuje spam. Aż 80% przebadanych użytkowników internetu twierdzi, że próbowało się wypisać z newslettera i im się to nie udało.

W badaniu przebadano 1000 internautów, którzy zadeklarowali, że prenumerują przynajmniej jeden newsletter. Treści, jakie otrzymywali w efekcie zapisania się często uznawali za spam. Jednak według firmy przeprowadzającej badanie listy, jakie otrzymywali w 99,7 przypadkach nie można tak zakwalifikować. Internauci są więc mocno przewrażliwieni w tym względzie. I nadmiernie podejrzliwi. Jak się bowiem okazuje, aż 83% z nich powstrzymuje się przed prenumeratą newsletterów nawet wówczas, gdy ich tematyka jest dla nich potencjalnie interesująca.

Brak zaufania do wydawców internetowych bierze się z podejrzeń o handel danymi. Aż 87% internautów uważa, że otrzymuje spam w efekcie nieuczciwości firmy, która zebrała i sprzedała ich dane osobiste.

Jednocześnie aż 72% internautów deklaruje, że gdyby można było uzyskać niezależne poświadczenie wiarygodności wydawców, chętnie zapisałoby się na newslettery.