Time Warner pozbędzie się AOL?

Pojawiły się pogłoski na temat wycofania się Time Warner z wspierania AOL. The Register podał za New York Post Online, że grupie Goldman Sachs zlecono już przygotowanie strategii ewentualnej sprzedaży AOL.

Informacji nie potwierdzają jednak ani przedstawiciele AOL ani Time Warner. Faktem jest jednak to, że w AOL szykują się zmiany. Topniejąca liczba abonentów amerykańskiego giganta internetowego może mieć znaczący wpływ na finanse firmy. Przypomnijmy, że w zeszłym roku AOL stracił 2,2 mln użytkowników, którzy korzystali z oferowanej przez portal usługi dial-up. Klienci wykupili podobną usługę u konkurencji (która oferowała „wdzwaniany” dostęp do Internetu po niższych cenach) albo zainteresowali się ofertą szerokopasmowego dostępu do Sieci.

W obliczu takiej sytuacji America Online jest zmuszona do poczynienia zmian. Jak wskazuje New York Post Online, w firmie szykuje się restrukturyzacja i cięcia kosztów. Bank Goldman Sachs, który opiekuje się finansowymi sprawami Time Warner, zapowiedział, że opracowuje kilka scenariuszy dotyczących przyszłości AOL.

Pytanie o to, rzeczywiście Time Warner, po tym jak wyłączył słowo „AOL” z własnej nazwy, chce pozbyć się internetowego molocha, pozostaje wciąż otwarte. Dodajmy jedynie, że w zeszłym roku pojawiły się pierwsze pogłoski o sprzedaży AOL. Nabywcą miał być niemiecki dostawca usług ISP – T-Online.