TiVi.pl wypromowało pierwszą gwiazdę

Barbara Kwarc, bohaterka produkowanego przez TiVi.pl serialu internetowego "Klatka B", została zaproszona do prowadzenia autorskiego przeglądu prasy w programie "Szymon Majewski Show".

Telewizja internetowa TiVi.pl ruszyła w grudniu 2007 roku i należy do spółki A2 Multimedia, utworzonej przez Agorę S.A. i ATM Grupę. W ramach oferty programowej TiVi.pl emitowany jest m.in. serial "Klatka B", w którym jedną z głównych bohaterek jest Barbara Kwarc.

Wygląda na to, że TiVi.pl jako pierwszej wśród telewizji internetowych udało się wypromować własną aktorkę. Bohaterka "Klatki B" będzie prowadziła cotygodniowy autorski przegląd prasy "Pralnia towarzyska"" w programie Szymona Majewskiego, który emitowany jest w stacji telewizyjnej TVN.

"Baśka z "Klatki B" to emerytowana garderobiana, która pozuje na Akademii Sztuk Pięknych. Jej ognisty temperament oraz zamiłowanie do obserwacji życia codziennego sąsiadów spowodowały, że szybko zyskała grono fanów. O fenomenie Baśki i "Klatki B" świadczy wierna rzesza internautów, którzy zarówno serial jak i materiały z Baśką w roli głównej obejrzeli w internecie ponad 10 mln razy i zostawili prawie 7,5 tys. komentarzy", czytamy w informacji prasowej.

Klatka B - Dzieło TiVi.pl

Według najnowszych wyników badania Megapanel PBI/Gemius, w czerwcu platformę TiVi.pl odwiedziło ok. 250 tys. użytkowników (real users).

Nie tylko w Polsce gwiazdy internetu powoli wkraczają do ogólnokrajowych stacji telewizyjnych. Ostatnio HBO ogłosiło, że zamierza nakręcić serial, w którym jedną z głównych ról odgrywać będzie Jessica Rose, znana użytkownikom YouTube jako lonelygirl15.