Thunderbird 1.5 już jest!

Mozilla Foundation udostępniła wreszcie finalną wersję 1.5 znakomitego open-source'owego klienta pocztowego Thunderbird. Nowe wydanie aplikacji wyposażone zostało m.in. w system automatycznej aktualizacji, moduł sprawdzania pisowni oraz rozbudowany system filtrowania wiadomości.

Prace nad wydaniem 1.5 trwały kilka miesięcy - w tym czasie

Foundation udostępniła kilka wersji testowych Thunderbirda (w tym dwie oznaczone jako "kandydat do wersji finalnej").

Mozilla Thunderbird umożliwia kompleksowe zarządzanie procesem wysyłania i odbierania poczty z kont POP3/SMTP oraz z list dyskusyjnych. Atutem aplikacji jest również możliwość jej łatwego dostosowania do potrzeb i upodobań poszczególnych użytkowników - dzięki obsłudze wtyczek.

Z nowości, które znalazły się w najnowszym wydaniu klienta pocztowego warto wymienić m.in. nowy, rozbudowany system filtrowania wiadomości, który ułatwia zarówno porządkowanie korespondencji, jak i usuwanie spamu, a także narzędzie wykrywające próby tzw. phishingu (Thunderbird 1.5 będzie informował użytkownika, że otrzymana przez niego wiadomość jest podejrzana i zalecał jej skasowanie). Przydatną innowacją jest również system automatycznej aktualizacji programu, a także moduł sprawdzania pisowni.

Najnowsze wydanie Thunderbirda - 1.5 - jest dostępne również w języku polskim. Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie Mozilla Foundation.