Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

"The Social Network" zdominował galę Złotych Globów

Film o początkach serwisu Facebook to wielki zwycięzca tegorocznej ceremonii rozdania Złotych Globów. Produkcja, która w premierowy weekend zarobiła 23 mln dolarów, otrzymała w sobotę nagrody za najlepszy film, najlepszą reżyserię, scenariusz i ścieżkę dźwiękową.

"The Social Network" został ciepło przyjęty przez krytyków i publiczność podczas jesiennej premiery. Pete Travers z magazynu Rolling Stone pisał, że jest to film "bardzo inteligentny, niesamowicie zabawny i doskonale zagrany".

Sukces w Los Angeles wciąż jest jednak dużym zaskoczeniem. Wśród nominowanych w kategorii Najlepszy film, "The Social Network" zostawił w tyle popularne produkcje Incepcja, Czarny łabędź, Fighter i Jak zostać królem.

Na nagrodę w kategorii Najlepszy scenariusz, zasłużył również tekst Aarona Sorkina, który ostro krytykował wcześniej sam twórca Facebooka - Mark Zuckerberg. Jury Złotych Globów podkreśliło, że "The Social Network" jest filmem fikcyjnym, a nagroda została przyznana za bardzo wciągającą, ciekawą fabułę.

Niespodzianką mógł być Złoty Glob dla znanego reżysera Davida Finchera, który przed filmem o Facebooku, kręcił m.in. Zodiak, Podziemny krąg i Siedem. Od początku, w kontekście głównej nagrody mówiło się o ścieżce dźwiękowej autorstwa Trenta Renzora.

"The Social Network" był nominowany jeszcze w dwóch kategoriach. W kategorii Najlepszy aktor, Jesse Eisenberg (odtwórca roli Marka Zuckerberga) przegrał z Colinem Firthem z "Jak zostać królem". Wśród najlepszych aktorów drugoplanowanych nominowany był Andrew Garfield.