Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Test na świńską grypę (od G+J)

Serwis Czytogrypa.pl ułatwia wczesne rozpoznanie objawów grypy, w tym wirusa A/H1N1, czyli tzw. "świńskiej grypy". Właścicielem serwisu jest Gruner + Jahr Polska.

Gdy w gdańskim szpitalu zakaźnym zmarł pierwszy Polak, który chorował na nową odmianę grypy, internauci rzucili się zapytać, co o tej chorobie mówi Google.

Jednak zainteresowanie wirusem widać było już wcześniej. Zwłaszcza w połowie października br., w okresie, gdy szalejąca grypa zbierała krwawe żniwo na sąsiadującej z Polską Ukrainie.

Nie trudno się domyśleć, że przez najbliższe tygodnie część Polaków będzie bacznie analizowała swój kaszel, katar i ból głowy, doszukując się w nich objawów niebezpiecznej choroby. Na to zapotrzebowanie (można by powiedzieć rynkowe) odpowiedział Gruner + Jahr Polska, uruchamiając pod adresem Czytogrypa.pl darmowy test na grypę.

Test na świńską grypę (od G+J)

Źródło: Google Trends

Test został opracowany na podstawie Brytyjskiego Planu Pandemicznego, we współpracy z prof. dr hab. Lidią B. Brydak, kierownikiem Krajowego Ośrodka ds. Grypy z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

"Odpowiadamy na palący problem i potrzebę błyskawicznego zaspokojenia głodu informacji na temat nowego rodzaju grypy. Rządowe instytucje w Wielkiej Brytanii już wiele miesięcy temu przygotowały się na ten sposób komunikacji z pacjentami w internecie. Oczywiście, ostateczne rozpoznanie A/H1N1 możliwe jest wyłącznie w trakcie analiz laboratoryjnych i nie zastąpi wizyty u lekarza" - tłumaczy Marcin Kozioł, dyrektor multimediów G+J Polska.

Były już przykłady w polskiej sieci, gdy mały, sezonowy serwisik wpływał w istotnym stopniu na oglądalność dużych grup internetowych. Sądzę, że również Czytogrypa.pl, dzięki aktualnej tematyce, może drogą wirusową rozprzestrzeniać się wśród internautów, zwiększając tym samym zasięg wydawnictwa.

G+J nie ukrywa, że witryna ma spełniać cel komercyjny. Na stronie reklamuje się już "zabijający wirusy grypy" Domestos. Strona zachęca także do odwiedzenia sklepu Fokus.pl, gdzie do kupienia są książki o grypie.

Test na świńską grypę (od G+J)

CzytoGrypa.pl