Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Tesco uruchamia zakupy internetowe w Łodzi

Pierwszymi miastami w których klienci mogli zrobić zakupy w brytyjskiej sieci przez internet były Warszawa i Wrocław. W dalszych planach jest Poznań, Kraków i Gdańsk. Usługa ma zostać uruchomiona już w tym tygodniu.

Serwis internetowy sklepu w Warszawie działa od czerwca, we Wrocławiu jest dostępny od dwóch tygodni.

Właściciele sieci dobrze oceniają zainteresowanie Polaków tą formą zakupów, między innymi ze względu na transport do domu, gdy nie trzeba nosić cięższych zakupów oraz stać w korkach. Wiceprezes Tesco Czesław Grzesiak wskazywał, że Euro 2012 przyczyniło się do wzrostu sprzedaży produktów przez internet, gdyż ludzie nie chcieli tracić na zakupy czasu, który mogli poświęcić na obejrzenie meczu.

Zapytany o przyczynę dla której sklep postanowił wejść w segment e-commerce wskazał potencjalnie duże zyski przy niewielkich nakładach. Tesco ma już sieć magazynów i sklepów oraz logistykę. Jedynym dodatkowym kosztem jest odebranie zamówienia i dowiezienie go do domu. Z myślą o tym firma stworzyła flotę samochodów umożliwiających transport żywności w trzech różnych temperaturach, co ma służyć najdłuższemu zachowaniu świeżości produktów.

Ceny w e-sklepie Tesco są takie same jak w supermarkecie, dostawa jest płatna.