Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Telmax: 26-proc. wzrost w dniu debiutu

Notowania bydgoskiego Telmaksu podczas giełdowego debiutu wzrosły o 26% w stosunku do ceny odniesienia, ustalonej na 98,5 zł.

Kurs debiutu bydgoskiego Telmaksu wyniósł 125 zł i był o 26% wyższy od ustalonej ceny odniesienia. W czwartek, w transakcji pakietowej po tej cenie za akcję, właściciela zmieniło 17,2 tys. walorów spółki, co odpowiada 9,3% kapitału firmy. Pakiet akcji takiej wielkości, odpowiadający 7,4% głosów na WZA Telmaksu, był w posiadaniu jednego z trzech funduszy (Warta Vita), stanowiących wraz z trzema osobami fizycznymi akcjonariat spółki.

Telmax jest 16 spółka informatyczną, której akcje są notowane na warszawskiej giełdzie. Spółka zajmująca się integracją systemów teleinformatycznych istnieje od 1994 roku.