Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Telia straciła w pierwszym półroczu

Szwedzka grupa telekomunikacyjna opublikowała swoje wyniki finansowe za pierwszą połowę 2000 roku. Jak podał Reuters, zyski firmy są o wiele niższe od spodziewanych.

Po tym, jak Telia została częściowo sprywatyzowana i w czerwcu weszła na giełdę, analitycy prognozowali wzrost zysków na poziomie 4,21 miliarda koron szwedzkich. Niestety, prognozy zawiodły i zysk Telii wzrósł z 2,27 miliarda koron w ubiegłym roku tylko do 3,79 miliarda koron obecnie.

W dalszej części raportu firma poinformowała, że zysk operacyjny wzrósł o 69 procent, do 3,87 miliarda koron (423 milionów dolarów). W ciągu pierwszego półrocza 2000 roku przychody ze sprzedaży wzrosły zaledwie o 2,3 procent, do 26,04 miliarda koron.

Gorsze notowania sektora telekomunikacyjnego w Europie spowodowały, że akcje szwedzkiej Telii cały czas tracą na wartości. W czerwcu inwestorzy indywidualni i instytucjonalni mogli je kupić po 85 koron za akcję, której cena podczas pierwszej sesji wzrosła do 94 koron.

Podczas dzisiejszej sesji za akcje szwedzkiego telekomu płacono 70,5 korony.