Telewizory Sony Bravia z funkcją Google TV

Nowa seria telewizorów Sony Bravia współpracuje z usługą Google TV - widz może na ekranie telewizora wyszukiwać i odtwarzać interesujące go treści multimedialne dostępne w Internecie. Koncern Sony zaprezentował też odtwarzacz Blu-ray ze wsparciem telewizji Google.

Telewizory Sony Bravia z funkcją Google TV
Sprzęt Sony stanowi kolejną - po Logitech Revue - serię produktów przystosowanych do obsługi Google TV.

Urządzenia Bravia NSX GT1 to odbiorniki LCD z krawędziowym podświetleniem LED. Każdy z telewizorów dysponuje czterema portami HDMI i czterema USB. Odbiorniki można połączyć z Internetem przewodowo, jak i bez kabla - za pośrednictwem Wi-Fi. Wyposażono je w procesory Intel Atom i system Android.

Urządzenia oferują użytkownikom przeglądarkę Google Chrome. Domyślnie zainstalowano w nich aplikacje umożliwiające przeglądanie stron internetowych i usług CNBC, Napster, Netflix, NBA, Twitter, YouTube i Pandora. Na początku przyszłego roku dołączy do nich także Android Market. Funkcja Dual View pozwala natomiast oglądać ulubiony program, a jednocześnie umieszczać wpisy na mikroblogu czy przeglądać zasoby Internetu.

O ile do sterowania set-top-boksem Revue, zaprezentowanym w ubiegłym tygodniu przez Logitecha, służy pełnowymiarowa klawiatura (wyposażona w dodatkowe funkcje multimedialne), to obsługę telewizorów i odtwarzacza Sony zapewni kontroler bardziej przypominający pad konsoli do gier. Oferuje on zestaw klawiszy QWERTY i funkcje myszy.

Nowe odbiorniki Bravia występują w rozmiarach od 24 do 46 cali (długość przekątnej ekranu). Począwszy od 16 października br. do sprzedaży trafią cztery modele:

- Bravia NSX-24GT1 24" (599 USD)

- Bravia NSX-32GT1 32" (799 USD)

- Bravia NSX-40GT1 40" (999 USD)

- Bravia NSX-46GT1 46" (1399 USD).

Stacjonarny odtwarzacz Blu-ray NSZ-GT1 wyceniony został na niecałe 400 dolarów. Oferuje on m.in. po jednym wyjściu i wejści HDMI oraz obsługę usługi sieciowej Gracenote. Odtwarzacz trafi do sklepów w tym samym czasie co telewizory, ale przynajmniej do świąt wszystkie urządzenia będą dostępne wyłącznie w Stanach Zjednoczonych.

Telewizja Google to usługa integrująca funkcje telewizora i komputera. Wśród biznesowych partnerów Google oficjalnie wspierających usługę znalazły się m.in. takie spółki jak CNN, TNT, Cartoon Network oraz Twitter, Napster i blip.tv, które zoptymalizowały już swoje serwisy internetowe specjalnie na potrzeby telewizji Google.

Więcej informacji: Sony Style