Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Telewizja "n" udostępniła w Internecie prywatne dane swoich klientów

Jeden z pracowników telewizji "n" przez przypadek udostępnił w Internecie prywatne dane kilkudziesięciu osób.

Sprawę przypadkowo wykrył pan Łukasz Siadul, który wpisując w wyszukiwarkę swoje imię i nazwisko trafił na stronę udostępniającą informacje na temat jego PESELU, adresu i numeru telefonu. Dodatkowo, co naprowadziło go na trop winowajcy, dowiedział się, z jakiego pakietu telewizji "n" korzysta oraz jaki numer został nadany jego dekoderowi.

Pan Łukasz powiadomił o zaistniałej sytuacji wspomnianą firmę, która szybko usunęła prywatne dane z Internetu (oczywiście nie ma pewności, że nie zostały one już przez kogoś skopiowane). Jak się okazało, zawinił jeden z jej pracowników, który "zapisał pliki nie w tym folderze, w którym powinien". Winowajca został zwolniony z pracy, natomiast poszkodowanemu zaproponowano rekompensatę w postaci darmowego pakietu usług. Nie została ona jednak przez niego przyjęta i sprawa znajdzie prawdopodobnie swój finał w sądzie.

Źródło: Gazeta.pl