Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Telenor odnotował zyski

Zysk operacyjny norweskiego operatora narodowego Telenor w pierwszej połowie tego roku wzrósł o 10 procent. Jak podaje Reuters, analitycy twierdzą, że wzrost był efektem jednorazowych wpływów nadzwyczajnych. Zaniepokojeni są jednak informacją, że szefowie Telenora obawiają się wzrostu konkurencji.

Do 30 lipca tego roku zysk operacyjny wzrósł z 1,80 miliarda koron norweskich w tym samym okresie w 1999 roku do 1,98 miliarda koron w roku 2000. Jak podaje, firma jest to zasługą jednorazowego wzrostu sprzedaży w wysokości 422 milionów koron. Tak więc, gdyby pominąć nadzwyczajne wpływy, zysk operacyjny firmy spadł o 15 procent.

Telenor poinformowała, że na wyniki operacyjne negatywnie wpłynęła większa konkurencja, co spowodowało utratę części klientów na krajowym rynku. Również w tym roku firma rozwijała nowe produkty i usługi, a to wymagało dodatkowych nakładów finansowych.

Zysk brutto norweskiego operatora telefonii stacjonarnej wzrósł do 1,66 miliarda koron z 1,35 miliarda koron w analogicznym okresie 1999 roku. Wśród firm należących do grupy Telenor Mobil Communications dział telefonii komórkowej państwowego operatora telefonii stacjonarnej, zanotował zysk 148 milionów koron wobec straty w wysokości 86 milionów w zeszłym roku.