Telekomunikacja Polska: Nowa opcja połączenia z Internetem

Dzisiaj, 1 września 2005, Telekomunikacja Polska wprowadziła nową opcję usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu przeznaczoną dla małych i średnich firm. W nowej ofercie możliwe jest już zamówienie DSL tp 4000, umożliwiające transfer z prędkością 4Mb/s. W tym samym czasie TP obniża ceny innych usług i zwiększa maksymalny transfer w najtańszej opcji DSL tp - 250.

W nowej usłudze użytkownik otrzymuje możliwość korzystania z 5 użytkowych adresów IP oraz maksymalną przepustowość 4Mb/s do komputera Abonenta i 512 kb/s prędkości transferu przy wysyłaniu danych na zewnątrz. Przedstawiciele TP podają, że usługa obejmuje również pakiet bezpieczeństwa oraz konfigurację indywidualnego profilu usług.

Jednocześnie z wprowadzeniem nowej opcji, firma ogłosiła, że obniża cenę abonamentów na "wolniejsze" opcje usługi DSL oraz zwiększa maksymalną prędkość transferu DSL 250 do 128kb/s od klienta do sieci. Niestety, pozostałe opłaty wciąż są bardzo wysokie - w przypadku umowy, zawartej na dwa lata cena instalacji wynosi 364 PLN brutto, dla innych Abonentów - aż 974 PLN brutto.

Więcej informacji: Telekomunikacja Polska