Telefoniczna alternatywa w tlenie

Firma NEUTRON-IT udostępniła wtyczkę, umożliwiający prowadzenie rozmów telefonicznych, przez komunikator Tlen, z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi na całym świecie.

Wtyczkę Tlen - o!phone pozwala na wykonywanie rozmów telefonicznych na telefony stacjonarne i komórkowe za pośrednictwem komputera. Użytkownik tej usługi nie płaci abonamentu, ani nie ponosi żadnych stałych kosztów. Za połączenia płaci się z góry, doładowując przez Internet konto w sieci easyCALL. Dostępne formy opłaty to karta płatnicza, mTransfer, Inteligo oraz przelew (zwykły bądź elektroniczny). Stan konta można monitorować na bieżąco za pośrednictwem strony internetowejhttp://www.easycall.pl . Aby korzystać z wtyczki wystarczy posiadać komputer z dostępem do Internetu, kartę dźwiękową, i mikrofon.

Dotychczas z usługi można było korzystać za pomocą sprzętowych telefonów podłączanych do Internetu (bez udziału komputera), lub też komputera z zainstalowanym darmowym programem komunikacyjnym udostępnianym na stroniehttp://www.easycall.pl .

W najbliższej przyszłości firma planuje uruchomienie niespotykanej dotychczas usługi, która umożliwi obsługę rozmów przychodzących. Użytkownik otrzyma siedmiocyfrowy numer telefoniczny (w warszawskiej strefie numeracyjnej), pozwalający na obsługę rozmów przychodzących z telefonów stacjonarnych i komórkowych. Koszt wykupienia takiego numeru został określony na poziomie 2 złotych na miesiąc.