Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Telefoniczna alternatywa w tlenie

Firma NEUTRON-IT udostępniła wtyczkę, umożliwiający prowadzenie rozmów telefonicznych, przez komunikator Tlen, z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi na całym świecie.

Wtyczkę Tlen - o!phone pozwala na wykonywanie rozmów telefonicznych na telefony stacjonarne i komórkowe za pośrednictwem komputera. Użytkownik tej usługi nie płaci abonamentu, ani nie ponosi żadnych stałych kosztów. Za połączenia płaci się z góry, doładowując przez Internet konto w sieci easyCALL. Dostępne formy opłaty to karta płatnicza, mTransfer, Inteligo oraz przelew (zwykły bądź elektroniczny). Stan konta można monitorować na bieżąco za pośrednictwem strony internetowejhttp://www.easycall.pl . Aby korzystać z wtyczki wystarczy posiadać komputer z dostępem do Internetu, kartę dźwiękową, słuchawki i mikrofon.

Dotychczas z usługi można było korzystać za pomocą sprzętowych telefonów podłączanych do Internetu (bez udziału komputera), lub też komputera z zainstalowanym darmowym programem komunikacyjnym udostępnianym na stroniehttp://www.easycall.pl .

W najbliższej przyszłości firma planuje uruchomienie niespotykanej dotychczas usługi, która umożliwi obsługę rozmów przychodzących. Użytkownik otrzyma siedmiocyfrowy numer telefoniczny (w warszawskiej strefie numeracyjnej), pozwalający na obsługę rozmów przychodzących z telefonów stacjonarnych i komórkowych. Koszt wykupienia takiego numeru został określony na poziomie 2 złotych na miesiąc.