Telefonia 3G na olimpiadzie

NTT DoCoMo na dwa miesiące zainstaluje w Atenach stacje bazowe sieci Foma, dzięki którym japońscy turyści i sportowcy podczas igrzysk olimpijskich będą mogli korzystać ze swoich aparatów 3G.

NTT uruchomi w Grecji trzy stacje bazowe oraz wynajmie od partnerów łącza w celu przesyłania sygnału do Japonii, dzięki czemu użytkownicy sieci będą mogli korzystać ze swoich aparatów, tak jakby przebywali w kraju. Takie rozwiązanie jest podyktowane brakiem umów roamingowych 3G. Ponadto telefony te nie pracują w europejskim systemie GSM. Usługa będzie dostępna od 30 lipca do 30 września 2004 r. NTT w Europie juz wcześniej uruchamiało testowe, pokazowe sieci 3G w partnerstwie z Alcatelem i Fujitsu.

NTT DoCoMo chciało do końca 2007 r. pozyskać 25 mln abonentów telefonii trzeciej generacji. Łączna liczba korzystających z usług sieci NTT sięgnie 50 mln - przewiduje operator. Na koniec maja NTT miał 46,2 mln abonentów, z czego około 4 mln korzystało z sieci 3G. Foma została uruchomiona w październiku 2001 r.