Telefon IP przez Nagłos

Wrażenia

Telefon IP przez Nagłos

Konto Nagłos posiada już konfigurację bramki

Obsługa konta Nagłos za pośrednictwem urządzeń IP nie jest trudna i nie odbiega od tej znanej z komunikatora Gadu-Gadu. O ile do rozmawiania nie jest konieczny komputer, to do doładowania konta lub korzystania z bilingów wymagany jest dostęp do Internetu za pomocą tradycyjnego komputera. Koszt zakupu testowanej bramki wynosi około 200 zł. Gadu-Gadu kusi ostatnio swoimi promocjami darmowych rozmów tzw. Happy Hours (pomiędzy 10-11 i 18-20). W trakcie rozmowy oraz na samym początku rozmówca usłyszy krótką reklamę. Promocja dotyczy rozmów w Polsce, więc jeśli posiadasz dużą grupę znajomych w innych miejscowościach lub sporą rodzinę, może to być dla Ciebie ciekawa oferta.

Jarosław Rybus o rozwoju usługi Nagłos

Nie powiedzieliśmy ostatniego słowa w dynamicznie rozwijającej się telefonii IP. Gadu-Gadu NAGŁOS będzie wzbogacane o kolejne ciekawe usługi. Na pewno znajdą się wśród nich możliwości odbierania rozmów przychodzących, tak aby każdy użytkownik Gadu-Gadu NAGŁOS mógł odbierać telefony z tradycyjnych sieci telefonicznych. Wprowadzimy ponadto pocztę głosową, możliwość wysyłania faksów i wiele innych przydatnych, użytecznych funkcji. Z pewnością telekomunikacja to jeden z kilku głównych kierunków rozwoju sieci Gadu-Gadu, liczącej już blisko sześć milionów osób. Widzimy w telefonii IP duży potencjał rozwoju.

Podsumowanie:

Naszym zdaniem samo wprowadzenie telefonii IP do Nagłosu nie jest niczym rewelacyjnym, bo od długiego czasu działają w Polsce operatorzy również obsługujący takie urządzenia. Ciekawy jest natomiast kierunek obrany przez GG, które rozbudowuje swoją ofertę połączeń VoIP. Należy pamiętać, że liczba potencjalnych użytkowników jest dość spora, jednak dopóki nie znajdzie się w ofercie firmy pełna gama usług związanych z telefonią internetową (m.in. rozmowy przychodzące, wysyłanie/odbieranie faksów, poczta głosowa), dopóty Nagłos będzie ustępował konkurencji i raczej mało prawdopodobne, aby firmy lub użytkownicy indywidualni chcieli skorzystać z takiego rozwiązania zamiast tradycyjnych telefonów.

Zalety:

- dobra jakość rozmów;

- prostota obsługi;

- brak konieczności włączania komputera.

Wady:

- wysoka cena urządzeń VoIP;

- trudna konfiguracja w przypadku niestandardowych ustawień sieciowych.

Więcej informacji (w tym cenniki) znajdziesz na stroniehttp://www.naglos.pl .