Tele2: dial-up tańszy niż w TP?

Firma Tele2 poinformowała o udostępnieniu swoim klientom nowej usługi - "wdzwanianego" dostępu do Internetu. Operator zapewnia, że jego oferta, dostępna od dziś, jest tańsza od propozycji dominującej na rynku połączeń dial-up Telekomunikacji Polskiej.

Koszt trzyminutowego połączenia z Internetem w godzinach szczytu (czyli od 8.00 do 18.00) wynosi w Tele2 26 gr. - czyli o 3 gr. mniej niż w planie standardowym Telekomunikacji Polskiej. Tyle samo klienci Tele2 zapłacą za połączenie sześciominutowe w godzinach 18-22.00 (w TP w tym przypadku koszt połączenia również wynosi 29 gr). Tele2 wyróżnia jeszcze trzecią taryfę, obowiązującą między 22.00 a 8.00 - w tym czasie koszt sześciominutowego połączenia z Siecią to 25 gr. W TP od 18.00 do 8.00 obowiązuje stała stawka - 29 gr. za 6 minut).

Wszystkie powyższe ceny dotyczą użytkowników indywidualnych - zwolnionych z podatku VAT. Użytkownicy biznesowi w dzień (8.00 - 18.00) płacą za 3 minuty połączenia 25 groszy (czyli taniej niż indywidualni), zaś w nocy - 22.00 - 8.00 - o grosz drożej niż użytkownicy domowi. Warto jednak przypomnieć, że użytkownicy biznesowi do powyższych cen muszą doliczyć 22% podatku VAT (użytkownicy indywidualni z tego obowiązku są zwolnieni).

"Cieszę się, że w końcu udało się nam zaoferować klientom nie tylko tańsze połączenia telefoniczne, ale również atrakcyjną cenowo ofertę wdzwanianego dostępu do Internetu. Jest to szczególnie istotne, biorąc pod uwagę fakt obowiązywania niekorzystnych zasad rozliczania podatku VAT oraz przeszkód piętrzonych przez niedawnego monopolistę" - powiedział Fredrik de Lerigon, Dyrektor Generalny Tele2 Polska.

Aby korzystać z nowej oferty, trzeba być klientem Tele2 - warunki zawarcia umowy z operatorem można znaleźć na stronie internetowej:http://www.tele2.pl/index.php?section=telefonia_ind#jak . Osoby, które zdecydują się na korzystanie z oferty internetowej Tele2 dodatkowo otrzymają 5 darmowych kont e-mail po 10 MB oraz mogą otrzymać miejsce na stronę WWW (również 10 MB).

"Działania konkurencji oczywiście obserwujemy, ale proszę raczej nie spodziewać się naszej wyraźnej reakcji na nową propozycję Tele2 - to nie jest nasz sposób działania. Telekomunikacja Polska postępuje tak, jak zwykle działają dominujący operatorzy telekomunikacyjni w krajach europejskich - tzn. staramy się konkurować nie cenowo, lecz jakościowo. Chciałabym także zaznaczyć, że w ofercie TP istnieją tańsze niż w Tele2 oferty dostępu dial-up. Kupując Pakiet Internetowy, cena dostępu dial-up wynosi od 1,77 do 2,62 zł za godzinę (w zależności od Pakietu) bez względu na porę dnia. Dla porównania cena 1 godziny dostępu do Internetu w Tele2 to 5,2 zł w godzinach szczytu (8.00-18.00), czy 2,5 zł w godzinach wieczornych. Użytkownicy Pakietów Internetowych TP otrzymują za darmo skrzynkę mailową o pojemności 10 MB oraz dostęp do Strefy Rozrywki (Serwisu Multimedialnego i Strefy Gier) na portaluhttp://www.pakiety.tp.pl " - powiedziała nam Barbara Górska, rzeczniczka Telekomunikacji Polskiej.

Więcej informacji o nowej ofercie Tele2:

http://www.tele2.pl/index.php?section=internet_dialup