Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Tel-Energo wzmocni konkurencję z TPSA na Wschodzie

Jeszcze w bieżącym roku firma Tel-Energo zamierza uruchomić łącze do transmisji danych między Polską a Białorusią. Operator nie chce zdradzić, na jakie zyski liczy z tytułu świadczenia takich usług. Wiadomo, że zaostrzy się konkurencja z TPSA.

Informację podajemy za Gazetą.pl. Tel-Energo podpisało umowę z białoruskim operatorem Beltelecomem. W ramach porozumienia do połowy listopada ma powstać punkt styku wielkiej przepustowości (2,5 Gb/s). Polska strona nie podaje, gdzie znajdzie się to miejsce styku. Prawdopodobnie będzie to jednak teren w pobliżu Grodna.

Jak do tej pory jedynie TPSA miała punkt styku z białoruskim operatorem. Plany Tel-Energo zaostrzą konkurencję z narodowym operatorem

Dodajmy, że Tel-Energo dokonuje już transmisji danych z Ukrainą. Współpraca ta układa się już od dwóch lat.