Tel-Energo kupi Telbank

Narodowy Bank Polski sprzeda posiadane 74% akcji Telbanku spółce Tel-Energo, która już na początku grudnia otrzymała wyłączność na negocjacje w tej sprawie. Umowa dotycząca transakcji zostanie podpisana w najbliższy poniedziałek.

Cena za akcje Telbanku zaproponowana przez Tel-Energo była najwyższa spośród oferowanych. Przedstawiciele NBP odmawiają jednak udzielenia informacji, jaką kwotę Tel-Energo zapłaci za akcje Telbanku.

Tel-Energo jest zainteresowane także nabyciem pozostałych ponad 25% akcji Telbanku od innych udziałowców, którymi są polskie banki. W tej sprawie spółka prowadzi rozmowy z BRE Bankiem, który reprezentuje pozostałych akcjonariuszy. Jak twierdzi prezes Tel-Energo, Andrzej Arendarski, transakcja kupna akcji spółki od pozostałych akcjonariuszy może mieć miejsce jeszcze na przełomie roku.

Kupno akcji Telbanku przez Tel-Energo jest jednym z elementów tworzenia grupy telekomunikacyjnej, która skupiałaby operatorów alternatywnych. Mają ja utworzyć Tel-Energo i NOM. Projekt będzie finansowany przez EBOiR, Kredyt Bank i Raiffeisen Bank, a wartość kredytów przekroczy 400 mln zł.