Techmex poczeka na lepsze czasy

Publiczna oferta akcji Techmexu została odłożona. Nie podano nowego terminu jej przeprowadzenia.

Zapisy na akcje bielskiego Techmexu miały zacząć się dziś. Spółka nie rozpoczęła jednak pierwszej oferty publicznej, a wcześniej nawet nie podała przybliżonej ceny akcji. „Odłożenie oferty wynika ze złej koniunktury na warszawskiej giełdzie” – powiedziała nam Teresa Studencka z zarządu spółki.

Teraz spółka ma jeszcze trzy miesiące na przeprowadzenie publicznej oferty – prospekt emisyjny jest ważny do końca roku. W ciągu dwóch do siedmiu dni zadecydujemy o nowym terminie oferty. Akcje na pewno trafią do inwestorów, ale zależy nam na tym, żeby to się stało w jak najbardziej odpowiednim terminie – dodała Teresa Studencka. Wartość oferty szacuje się na 160-200 mln zł.

Tymczasem ubiegłotygodniowa oferta publiczna innej spółki komputerowej – poznańskiego Talexu – spotkała się z zainteresowaniem inwestorów. W transzy małych inwestorów zaoferowano 152 tys. walorów, natomiast złożono zapisy na 466 175 akcji (cena emisyjna 29 zł). W przypadku dużych inwestorów popyt podczas bookbuildingu trzykrotnie przekroczył liczbę akcji przeznaczonych dla nich.