Targeo na żywo informuje o korkach

Targeo Traffic Live! to nowa funkcjonalność lokalizatora, która na bieżąco informuje o pojawiających się utrudnieniach na drodze.

Kilka miesięcy od uruchomienia wersji beta, lokalizatorhttp://Targeo.pl prezentuje oficjalną wersję funkcjonalności Targeo Traffic Live! która dostarcza aktualne informacje o korkach.

Serwis pokazuje na żywo informacje o ruchu na podstawie pomiarów z kilkudziesięciu tysięcy pojazdów wyposażonych w GPS oraz od użytkowników systemu AutoMapa Traffic. Dane przetwarzane są na bieżąco i już po kilku minutach są uwzględnione w aktualnej sytuacji drogowej pokazywanej na mapie Targeo.pl. Dzięki temu, interaktywna mapa prędkości przejazdu uwzględnia teraz także korki nietypowe, spowodowane na przykład przez warunki atmosferyczne lub wypadek.

Uruchomiona kilka miesięcy temu wersja beta Targeo Traffic, pokazująca wzorce i prognozy ruchu drogowego spotkała się z bardzo entuzjastycznym odbiorem wśród użytkowników Targeo.pl. Teraz oddajemy do użytku nową wersją - Traffic Live, dzięki której na naszych mapach widać jak na ruch drogowy wpływają nagłe opady śniegu, masowe powroty z urlopów czy pikieta pod Urzędem Rady Ministrów. Nasze testy potwierdziły, że w Warszawie system prawidłowo wykrywa większość nietypowych utrudnień trwających dłużej niż 15 minut - mówi Rafał Mikołajczak, prezes zarządu Indigo Sp. z o.o., operatora serwisu Targeo.pl.

Użytkownicy Targeo.pl mogą przeglądać na mapie historię z dwóch ostatnich dni, sytuację bieżącą ("TERAZ"), oraz prognozę na jutro. Sytuacja bieżąca i dwudniowa historia uwzględniają faktyczne bieżące pomiary prędkości, natomiast prognoza jest tworzona na podstawie danych historycznych z dłuższego okresu.

Jak zapewniają przedstawiciele lokalizatora - Targeo Traffic Live! jest pierwszym serwisem w Polsce, w którym można na bieżąco obserwować zmieniającą się sytuację na drogach, a także jednym z pierwszych systemów obejmujący informacjami drogowymi na żywo obszar całego państwa UE. Projekt powstał w wyniku kilku lat ścisłej współpracy Targeo.pl z AutoMapą i użycia technologii, które pozwalają na przetwarzanie w czasie rzeczywistym milionów sygnałów o prędkościach przejazdu obejmujących całą sieć drogową w Polsce.

Działanie systemu w dowolnej miejscowości można sprawdzić wchodząc na stronęhttp://OmijamyKorki.pl lub uruchamiając funkcję Traffic Live! w serwisie mapowym Targeo.pl. W najbliższym czasie informacje o ruchu drogowym będą dostępne również w aplikacjach na telefony komórkowe - Targeo.mobi oraz Drogowskaźnik.

Zobacz jak działa Targeo Traffic Live!

Źródło: Targeo