Tar Heel Capital sprzedaje udziały we FRU.PL

Fundusz Tar Heel Capital zbył posiadane akcje i udziały w Spółkach związanych z serwisem rezerwacji lotniczych FRU.PL i jego rumuńskim odpowiednikiem Vola.ro.

Udziały funduszu zostały wykupione przez założycieli Spółki - Michała Wrodarczyka i Jarosława Adamskiego - przy współudziale finansowania dłużnego.

Wewnętrzna stopa zwrotu (IRR) z inwestycji dla funduszu wyniosła 23%. Strony nie ujawniają wartości transakcji.

Fundusz zainwestował pierwsze środki w rozwój platformy rezerwacji lotniczych FRU.PL pod koniec 2007 roku. Na bazie pozytywnych doświadczeń z Rumunii - gdzie uruchomiono rok wcześniej serwis Vola.ro - spółka postanowiła uruchomić podobny projekt w Polsce pod nazwą FRU.PL.

"O inwestycji we FRU.PL przesądził dynamicznie rozwijający się rynek i świetny management, który uruchomił identyczny projekt na rynku rumuńskim. Z perspektywy czasu oceniam FRU.PL jako dobrą inwestycję, która mimo wyjątkowo niesprzyjających okoliczności nie tylko zwróciła zainwestowany kapitał, ale dała nam także zarobić. Myślę, że to wszystko nie udałoby się, gdyby nie determinacja Zarządu, który w trudnych czasach potrafił rozwijać spółkę i zbudować jej fundamentalną wartość." - powiedział Grzegorz Bielowicki, Partner Zarządzający grupy Tar Heel Capital w Polsce.