Tanie modemy ADSL u Netii

Netia zachęca do korzystania w swej sieci z szerokopasmowego dostępu w technologii ADSL, wychodząc ze sprzedażą modemu SpeedTouch 330 Alcatela za symboliczną złotówkę. Do tej pory operator pozyskał tylko 19 tysięcy użytkowników tej usługi, ale plany zakładają uzyskanie ponad 30 tys. klientów do końca 2005 r.

Dostarczana od kwietnia 2004 r w sieci Netia usługa szerokopasmowego dostępu do Internetu nie przyciągnęła dotąd zbyt dużej liczby użytkowników. Aby zwiększyć zainteresowanie operator postanowił udostępniać abonentom modemy Alcatela klasy SpeedTouch (ADSL) za symboliczną kwotę 1 zł.

Dla indywidualnych klientów stacjonarnej usługi szerokopasmowej firma proponuje w pakiecie Net24 samoinstalację modemu SpeedTouch 330 z połączeniem do komputera przez port USB, natomiast dla pracowników zainteresowanych usługą BiznesNet24 istnieją dwie wersje modelu SpeedTouch 510. Oba modemy Alcatela dają dostęp szerokopasmowy z możliwością jednoczesnego korzystania z usług telefonii stacjonarnej za pośrednictwem pojedynczej pary linii miedzianej. Są one wyposażone w jeden lub cztery porty Ethernet 10/100 BaseT, przy czym wersja ST 510 jest dedykowana do współpracy z analogowymi liniami telefonicznymi, a wersja ST 510(i) z liniami cyfrowymi ISDN.