TakeFive nakręci serial internetowy

Na początku 2010 roku ruszyć ma nowy serial internetowy Zaginione.pl. Twórcą serialu jest agencja reklamowa TakeFive.

TakeFive nakręci serial internetowy
Zaginione.pl opowiadać będzie o dwóch koleżankach, dwudziestolatkach z małego miasteczka, które zaginęły z niewyjaśnionych okolicznościach.

Serial składać się będzie z 36 kilkuminutowych odcinków, w których ukazane zostaną ostatnie miesiące życia bohaterek. Rozmaite poszlaki mają doprowadzić widzów do samodzielnego rozwikłania zagadki.

W ramach projektu przewidziano także uczestnictwo reklamodawców - od brandingu po obecność marek i firm już na poziomie scenariusza (produkt placement). Za sprzedaż powierzchni reklamowej w serialu odpowiada sieć V2Media (ARBOnetwork).

"Zaginione.pl to oryginalna platforma wideo dla komunikacji reklamowej, dlatego zdecydowaliśmy się przyłączyć do projektu. Serial internetowy oferuje niesamowite możliwości pokazania marki w użyciu, a nawet uczynienia z niej jednego z bohaterów historii" - mówi Marcin Olszewski kierujący V2media Polska.

Premiera serialu planowana jest na początek 2010 roku. Wygląda na to, że Zagubione.pl bedzie oparty na bardzo podobych zasadach co N1ckola czy Lonelygirl15. - "Zaginione.pl to nie tylko zgrabna historia kryminalna opowiedziana w serii 5-minutowych epizodów. Opowieść prowadzona jest wielokanałowo i ma wciągnąć internautów na kilku płaszczyznach komunikacji. Mogą oni zatem prowadzić śledztwo na własną rękę, tropić wątki i poszlaki oraz dzielić się z innymi własnymi teoriami i opiniami" - mówi Joanna Szymczyk z agencji TakeFive.

TakeFive nakręci serial internetowy

Poza odcinkami oraz stroną Zaginione.pl wątki serialowe pojawiać się będą także w innych miejscach w sieci, a więc na portalach społecznościowych, platformach blogowych czy mikroblogach zintegrowanych z projektem, które mają wytworzyć wokół serialu społeczność pilnie śledzącą losy bohaterek filmu.

Pomysł na stworzenie serialu powstał dzięki współpracy grupy pasjonatów reklamy, filmów i nowych mediów: Aleksandra Langa i Romana Przylipiaka - właścicieli agencji reklamowej TakeFive, Joanny Szymczyk - autorki kryminałów, copywriterki i krytyka filmowego oraz Marcina Olszewskiego managing directora sieci V2Media. Opieki nad scenariuszem serialu podjął się Krzysztof Lang, twórca takich seriali jak Fala zbrodni czy Prawo miasta, a reżyserował go będzie Roman Przylipiak dyrektor kreatywny agencji TakeFive.