Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Tajemnicze spółki, czyli co planuje CR Media?

CR Media ma zamiar powołać nowe spółki. Ruszyć mają dwa projekty - Ad Press i drugi, którego celem ma być promocja e-commerce. Być może drugie z tych przedsięwzięć ma związek z wejściem na polski rynek eBay lub Amazon... Przedstawiciele CR Media nie chcą jednak wyjawiać szczegółów aż do kwietnia, kiedy projekt ma być sfinalizowany.

Jak wyjaśnił naszej redakcji Marek Rusiecki, pełnomocnik zarządu CR Media Consulting ds. internetu, projekt e-commerce jest w fazie wstępnej, "stąd zmuszony jestem do zachowania pewnych rzeczy w ścisłej tajemnicy." Wyjawił nam jednak, że "projekt powinien ujrzeć światło dzienne już w kwietniu. W chwili obecnej trwają intensywne rozmowy z partnerami. Na dzień dzisiejszy wiadomo już że projekt będzie wspierany przez jednego z najwiekszych pośredników transakcji online" Nie wiadomo, czy nowy projekt nie wiąże się z planami wejścia do Polski eBay czy Amazon.

"Jak tylko wszystko będzie gotowe, nasz partner też się ujawni. Nie chce tu w jakiś sposób dodawać niesamowitej aury tajemniczosci wokół tego projektu - po prostu mamy jakiś timing i zobowiązania..."- dodał Marek Rusiecki.

W odpowiedzi na pytania o sam projekt, wyjaśnił: "Nasze nowe przedzięwzięcie powstaje w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie zakupami dokonywanymi w internecie. Cały projekt ma się opierać na założeniu promocji handlu online oraz wsparciu sklepów internetowych w zwiększaniu ich przychodów. Ze względu na spore rozproszenie rynku w Polsce - co najmniej ponad pół tysiąca sklepów, niektóre szacunki mówią o blisko 1000 - nasz projekt ma pomóc przede wszystkim kupującym - pomagać w dokonaniu efektywnego wyboru produktów i sklepów oraz zwiększać ich zaufanie do handlu internetowego."

Nie udało nam się na razie otrzymać informacji o drugim z projektów - Ad Press. Wiadomo jedynie tyle, że prawdopodobnie związany będzie z dwoma mediami - prasą i internetem. Napiszemy o nim więcej, jak tylko uda nam się skontaktować z osobą za niego odpowiedzialną.

Aktualizacja: 03 lutego 2005 14:37

Jak nas poinformował Michał Janiak z CR Media, projekt Ad Press nie dotyczy internetu. Związany jest z outsourcingiem prasowych biur reklamy.