TVN24 w Windows Media Center?

"Rzeczpospolita" informuje o porozumieniu, zawartym przez ITI z Microsoftem, na mocy którego użytkownicy polskiej wersji systemu Windows XP Media Center będą mieli bezpośredni dostęp do programu TVN24. Doniesień tych nie potwierdza jednak na razie rzecznik polskiego oddziału Microsoft.

Przypomnijmy, że premiera polskiej wersji Windows XP Media Center 2005 planowana jest na 16 września 2005 r. Wiadomo już, że Microsoft od kilku miesięcy prowadzi negocjacje z polskim dostawcami treści multimedialnych (m.in. stacjami telewizyjnymi, rozgłośniami radiowymi oraz sklepami internetowymi), jednak przedstawiciele koncernu nie informują, z kim prowadzone są rozmowy.

Według "Rzeczpospolitej" Microsoft podpisał umowę m.in. z koncernem ITI - zakłada ona, że użytkownicy Windows XP Media Center będą mieli dostęp do odpowiednio przygotowanych programów stacji TVN 24. Informacji tych nie potwierdza Microsoft: Listę firma, których materiały multimedialne dostępne będą z komputerów z zainstalowanym systemem Windows XP Media Center, przedstawimy dopiero przy okazji oficjalnej polskiej premiery systemu [czyli prawdopodobnie 14 wrześnie - na ten dzień planowana jest konferencja prasowa - red.]. Dlatego też na razie nie mogę potwierdzić doniesień "Rzeczpospolitej" - powiedział nam Bartłomiej Danek, rzecznik polskiego oddziału Microsoft.

Windows XP Media Center Edition to system, umożliwiający przekształcenie komputera PC w multimedialny "kombajn" do oglądania i nagrywania filmów oraz programu telewizyjnego, słuchania muzyki, radia czy przeglądania zdjęć. Więcej informacji na jego temat (w tym m.in. zdjęcia polskiej edycji) znaleźć można w naszym tekście "Win XP Media Center po polsku - mamy pierwsze screeny".