TPSA zamierza odwołać się od decyzji UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że pobieranie przez Telekomunikację Polską opłat od swoich klientów za usługi 0 700, świadczone przez firmy trzecie jest bezprawne. Operator zamierza odwołać się od tej decyzji.

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy tzw. dialerów, czyli programów, które uruchamiają się na komputerach użytkowników podczas oglądania niektórych stron. Programy te zrywają połączenie z numerem 0-20 i przełączają na linię 0-700, która jest kilka razy droższa. Klienci Telekomunikacji Polskiej nie są uprzedzani o zainstalowaniu dialerów na ich komputerach, a w konsekwencji płacą o wiele wyższe rachunki za świadczenia, których nie zamawiają.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że działanie operatora jest bezprawne. Klienci TP S.A. wprowadzani są w błąd, a firma nie ma prawa pobierać od konsumentów opłat zarówno za usługi audiotekstowe, jak i za dostęp do sieci publicznej w związku z ich świadczeniem.

Barbara Górska, rzecznik prasowy Telekomunikacji Polskiej powiedziała PAP, że firma zamierza odwołać się od decyzji UOKiK. Na razie operator unika udzielania komentarzy odnośnie postanowień Urzędu.

Więcej o sprawie:

http://www.internetstandard.pl/news/63696.html