TPSA po półroczu

Operator w I poł. 2004 r. uzyskał przychody w wysokości 9,2 mld zł, wobec 9,06 mld zł rok wcześniej. Skonsolidowany zysk netto TP w okresie styczeń-czerwiec wzrósł do 1,15 mld zł, wobec 455 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Dane dotyczące pierwszego półrocza są zgodne z wcześniejszymi wynikami podanymi przez TPSA przy okazji publikacji rezultatów za II kw. 2004 r.

Jak informowaliśmy wcześniej, jednym ze strategicznych celów TPSA jest osiągnięcie 500 tys. użytkowników szerokopasmowego dostępu do internetu - usługi Neostrada oraz Internet DSL. W rozwój infrastruktury DSL operator zainwestował w tym roku 175 mln zł. Na koniec czerwca użytkowników Neostrady było nieco ponad 270 tys. Z kolei z Internet DSL na koniec lipca korzystało 35 tys. abonentów.

Na początku sierpnia zarząd TPSA obniżył całoroczną prognozę sprzedaży do 2-3 proc. z 3-5 proc. Po pierwszym półroczu wzrost przychodów wyniósł 1,5 proc. Operator wprowadził także ofertę szerokopasmowego dostępu do Internetu dla firm w technologii Frame Relay.