TPSA: pakiety internetowe bez zmian

Telekomunikacja Polska poinformowała wczoraj o wprowadzeniu trzech nowych abonamentów telefonicznych, w ramach których część rozmów będzie można prowadzić za darmo. Niestety na dzień dzisiejszy zmiany cenowe ani ilościowe nie obejmą żadnego z pakietów internetowych oferowanych przez operatora.

Nowe abonamenty będą droższe, ale Telekomunikacja zaznacza, że w ich cenę „wpisane” będą darmowe minuty do wykorzystania w weekendy oraz poza godzinami szczytu. Oferta ma wejść w życie w grudniu. W żaden sposób nie będzie miała ona jednak przełożenia na usługę „wydzwanianego” dostępu do Internetu. Stawka za połączenia dial-up zostanie taka sama. ”Wysokość cen za pakiety internetowe na pewno się nie zmieni w obliczu nowej oferty telefonicznej - powiedziała dla Internet Standard Barbara Górska, rzecznik prasowy Telekomunikacji Polskiej - Może w przyszłości coś wprowadzimy, ale chwilowo żadnym planów w tym kierunku nie ma.”

Internauci nie ukrywają, że wyczekują momentu obniżenia cen za połączenia z Siecią. Przypomnijmy, że podczas wystąpienia związanego z podwyżką VAT-u na Internet premier zaznaczył, że wysoki koszt połączeń internetowych wynika przede wszystkim z monopolistycznej pozycji głównego dostawcy usług internetowych - czyli Telekomunikacji Polskiej. Operator jednak (przynajmniej na razie) obniżki cen nie planuje.