TPSA odpowie za podwyżkę usług ISDN

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie antymonopolowe przeciw Telekomunikacji Polskiej w sprawie 57% podwyżki abonamentu za usługi ISDN – podała Gazeta Wyborcza.

Przypomnijmy, że ponad miesiąc temu TPSA poinformowała o podwyżce abonamentu klientom korzystającym z łączy cyfrowych ISDN. Ta decyzja wywołała burzę protestów wśród użytkowników tej usługi. Abonenci TPSA zostali postawieni przez wyborem: skorzystania z linii ISDN, ale droższej o prawie 60% lub rezygnacji i przejścia na linię analogową. TPSA motywowała podwyżkę nierentownością usługi i błędem we wcześniejszym planie abonamentowym.

13 sierpnia br. UOKiK postanowił zbadać, czy wprowadzona przez operatora zmiana nie narusza przepisów ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. Urząd miał poddać analizie zasadność wprowadzenia podwyżki oraz sposób, w jaki TPSA poinformowała o tym swoich klientów.

Po przeprowadzonej analizie UOKiK postanowił jednak rozpocząć postępowanie przeciwko TPSA – nieoficjalnie dowiedziała się Gazeta Wyborcza.

Więcej informacji o podwyżce cen za ISDN:

http://www.pcworld.pl/news/58129.html

http://www.internetstandard.pl/news/news.asp?id=58171