TPG pomaga Amerykanom

The Polished Group zawarła umowę z SpeedTrack, dotyczącą współpracy przy tworzeniu aplikacji dla zarządzania wielkimi bazami danych. SpeedTrack zacznie sprzedaż oprogramowania na rynku amerykańskim w połowie przyszłego roku.

Krakowska spółka The Polished Group SA (TPG) zawarła umowę z amerykańską firmą informatyczną SpeedTrack. Polski podmiot będzie starał się stworzyć we współpracy ze SpeedTrack oprogramowanie oparte na technologii Guided Information Access (GIA). Nowym produktem będzie aplikacja pozwalająca na zarządzanie, przeszukiwanie i analizowanie informacji z bardzo dużych baz danych, w oparciu o ważność informacji.

Wspólny produkt ma pojawić się w połowie przyszłego roku na rynku amerykańskim. Przedstawiciele TPG uważają jednak, że ze względu na posiadanie wyłączności na dystrybucję tego produktu na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej, także rozpoczną jego promocję w krajach z tego regionu.

Wartość kontraktu została oszacowana na kilkaset tysięcy dolarów. Aplikacja, która powstaje, będzie przeznaczona dla firm i przedsiębiorstw, które posiadają bardzo duże bazy danych i potrzebują narzędzia ułatwiającego zarządzanie nimi, np. banków, firm ubezpieczeniowych, operatorów telekomunikacyjnych, elektrowni.

Technologia GIA została pierwotnie stworzona przez firmę Nisus Software, która następnie przekazała całą kontrolę nad nią swojej spółce zależnej, SpeedTrack.