Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

TP SA jak kablówka

16 października br. Telekomunikacja Polska zamierza udostępnić mieszkańcom Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy oraz Wrocławia usługę multipakiet, na którą składać się będą bezprzewodowy dostęp do Internetu, telefonia oraz telewizja. Usługa będzie również oferowana z opcją "video-on-demand".

Bezprzewodowy dostęp do Internetu zapewni modem livebox tp (dostępne będą dwie opcje prędkości transferu, 512 i 1024 kbps). Multipakiet, na który złoży się dostęp do Internetu 512 kbps, standardowa opcja videostrady i plan tp 60 minut za darmo będzie kosztował 79 zł brutto miesięcznie przez pierwsze pół roku użytkowania, a po upływie tego okresu - 112,33 zł. W przypadku opcji dostępowej 1024 kbps cena usługi ma wynieść odpowiednio 99 i 132,33 zł z VAT.

W przypadku korzystania przez klientów z innej opcji abonamentu telefonicznego ceny kształtować się będą następująco:

- multipakiet tp 512 kbps: 29 zł z VAT przez pierwsze półrocze, 62,33 zł po upływie tego terminu

- multipakiet tp 1024 kbps: 49 zł przez 6 miesięcy, następnie 82,33 zł.

TPSA deklaruje, iż nominalna przepustowość łącza wykorzystywanego przez videostradę w multipakiecie to 24 Mbps (ADSL2+). W przyszłości prędkość transferu danych ma wzrosnąć do 55 Mbps (VDSL). Na ofertę podstawową videostrady będzie się składać 20 kanałów (z czego 5 to kanały TVP), jednak do końca 2006 ma ona zostać poszerzona o 10 dodatkowych stacji. Możliwe też będzie dokupienie pakietu Cyfry+ z 75 kanałami. W ramach opcji "video on demand" użytkownik po uiszczeniu opłaty w wysokości 1-12 zł będzie mógł obejrzeć wybrany film (pozostanie on do jego dyspozycji przez 24 godziny). Na początku użytkownicy multipakietu będą mogli dokonywać zamówień z ok. 100 tytułów filmówych, TP SA do końca 2007 r. zapowiada jednak zwiększenie tej oferty do 1000 pozycji.

Promocyjna opłata aktywacyjna usługi wynosi 1,22 zł. Użytkownicy neostrady będą mogli skorzystać z oferty migracyjnej.