TP SA i WP wciąż rozmawiają

Przedstawiciele obu stron nie potwierdzają faktu zakończenia czteromiesięcznych rozmów w sprawie przejęcia przez narodowego operatora większościowego pakietu akcji portalu. Takie informacje pojawiają się od dwóch dni w prasie i Internecie.

Negocjacje w sprawie przejęcia przez Telekomunikację Polską SA 50% i jednej akcji Wirtualnej Polski wciąż się toczą. Pod koniec maja br. strony ustaliły, że operator zostanie inwestorem strategicznym portalu. Początkowo twierdzono, że transakcja powinna zostać sfinalizowana przed końcem czerwca. W lipcu strony przesunęły termin finalizacji rozmów na koniec tegorocznych wakacji. Pod koniec września nadal nie jest znany wynik negocjacji.

Obie strony jednocześnie zaprzeczają informacjom o zakończeniu rozmów. Pojawiły się one w poniedziałkowym wydaniu Pulsu Biznesu, a następnie zostały wykorzystane przez kilka internetowych serwisów informacyjnych. „Nic nie mogę oficjalnie potwierdzić. Puls Biznesu wielokrotnie już „wybijał się przed peleton”, ostatnio informując na przykład, że w ogóle nie dojdzie do porozumienia. Nie mogę informować o sprawach, które w żaden sposób nie są potwierdzone, czyli w sposób nierzetelny. Media, które poinformowały o zakończeniu rozmów nie podają żadnego źródła uzyskanych informacji”, wyjaśnił Marcin Strzałkowski, dyrektor działu komunikacji Wirtualnej Polski.

Artur Żak, z departamentu relacji inwestorskich Telekomunikacji Polskiej SA powiedział natomiast: „Telekomunikacja Polska SA jest spółką publiczną i informuje media i potencjalnie zainteresowanych o wszystkich wydarzeniach. Nie praktykujemy natomiast informowania o poszczególnych stadiach negocjacji. Rozmowy pomiędzy TP SA i WP nadal trwają, a po ich zakończeniu komunikat wydamy natychmiast.”