TP S.A. versus mniejszościowi akcjonariusze WP: proces trwa

Mniejszościowi akcjonariusze Wirtualnej Polski - GIF i Key7 Investments - pozwali do sądu osoby z grupy TP S.A., żądając odszkodowania na rzecz spółki za działanie na jej szkodę. Przedstawiciele Telekomunikacji Polskiej twierdzą, że działanie akcjonariuszy jest pozbawione uzasadnienia. Do sądu napłynął wniosek TP Internet o oddalenie powództwa i rozsądzenie kosztów procesu od strony powodowej.

TP S.A. versus mniejszościowi akcjonariusze WP: proces trwa

Przypomnijmy, że kilka dni temu mniejszościowi akcjonariusze złożyli do sądu pozew, którym domagają się od podmiotów i osób z grupy TP SA odszkodowania na rzecz spółki, gdyż w ich opinii przedstawiciele narodowego operatora prowadzili działania na szkodę portalu. Przedstawiciele GIF oraz Key7 Investments nie chcieli podać sumy, jakiej żądają od operatora.

"Żądanie odszkodowania za działanie na szkodę Wirtualnej Polski od TP Internet jest nieuzasadnione" - skomentował Piotr Michalski, rzecznik prasowy TPI – "TP Internet nie uczyniła nic, co mogłoby zaszkodzić WP. Przeciwnie, do ostatniej chwili staraliśmy się szukać rozwiązania jej problemu."

TP Internet odpowiedziała na pozew mniejszościowych akcjonariuszy, wnioskując oddalenie powództwa i zasądzenie kosztów procesu od strony powodowej.

"W naszej ocenie, żądanie mniejszościowych akcjonariuszy również pod adresem innych osób i spółek wymienionych w pozwie jest pozbawione uzasadnienia" - dodaje Piotr Michalski.

Tymczasem mniejszościowi akcjonariusze wskazują, że TP S.A. nie zgadzając się na podwyższenie kapitału zakładowego Wirtualnej Polski na proponowanych przez nich warunakch, doprowadziła do upadku portalu. Przypomnijmy, że 9 kwietnia z powodu niewypłacalności ogłoszona została upadłość WP.

Więcej informacji na temat przyszłości WP:

http://www.internetstandard.pl/news/67003.html