TOP 200: na przekór kryzysowi

Dzisiaj (7 czerwca) podczas uroczystej gali w Klubie Polskiej Rady Biznesu w Warszawie redakcja Computerworld ogłosiła wyniki kolejnej edycji raportu TOP 200. W kategorii firm o największych przychodach liderem jest nadal Hewlett-Packard Polska, ale spore roszady dokonały się w dalszej części zestawienia.

Dzisiaj (7 czerwca) podczas uroczystej gali w Klubie Polskiej Rady Biznesu w Warszawie redakcja Computerworld ogłosiła wyniki kolejnej edycji raportu TOP 200. W kategorii firm o największych przychodach liderem jest nadal Hewlett-Packard Polska. Firma ta poprzez fuzję z Compaq Computer, z pewnością umocni swoją pozycje również w 2002 r. Spore roszady dokonały się w dalszej części zestawienia. Poza pierwszą dziesiątką znalazł się Optimus, jeszcze przed kilkoma laty lider polskiego rynku.

Z deklarowanych przez spółki danych finansowych wynika, że ubiegły roku obroty znacząco zwiększyły firmy dystrybucyjne. Niespodziewanie, drugą pozycję w ogólnym zestawieniu całej branży informatycznej, zajął warszawski . W pierwszej piątce największych polskich firm IT znalazły się także i Tech Data.

W zestawieniu firm telekomunikacyjnych nie było niespodzianek. Zgodnie z oczekiwaniami palma pierwszeństwa przypadła Telekomunikacji Polskiej SA. Wśród operatorów telefonii komórkowej najwyższe przychody osiągnęła Polska Telefonia Cyfrowa.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami Raportu TOP 200. Pod adresem www.computerworld.pl/top200 <http://www.computerworld.pl/top200> - przedstawiamy ranking największych firm informatycznych w Polsce w 2001 roku.