TEDx w Lodzi już 9 września

Pod hasłem "Ideas starTED in Lodz" odbędzie się pierwsza edycja TEDxLodz. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać kilkanaście, 18-minutowych wystąpień zaproszonych gości - myślicieli i działaczy.

Wśród prelegentów znajdą się m.in. guru marketingu Richard Watson oraz znany designer Tomek Rogalik. Spotkania TEDx obejmują szeroki zakres tematyczny związany z nowymi technologiami, kulturą, nauką, designem oraz rozrywką.

TEDxLodz jest lokalną inicjatywą non-profit organizowaną na licencji TED (Technology, Entertainment, Design) - najbardziej znanej na świecie konferencji poświęconej szerzeniu wartościowych idei ("Ideas Worth Spreading"). Dotychczas, na konferencjach TED wystąpiło ponad 600 gości, a wśród nich takie osobistości, jak Bill Gates, Al Gore, Steve Jobs, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, czy Gordon Brown.

"W Polsce idea TED cieszy się coraz większą popularnością - do tej pory w jej duchu spotykali się fani w Warszawie, Poznaniu i Krakowie. W Łodzi konferencja TEDx będzie miała miejsce po raz pierwszy" - mówi Karolina Blechowska, główny koordynator TEDxLodz. "Liczymy na ogromne zainteresowanie. Chcemy, aby tegoroczne spotkanie zapoczątkowało tradycję cyklicznych konferencji na licencji TED w Łodzi" - dodaje.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Rejestracja uczestników została już zamknięta, ale organizatorzy zapowiadają, że niebawem na profilu TEDxLodz na Facebooku pojawi się możliwość wygrania wejściówek.

Konferencja TEDxLodz odbędzie się 9 września br. w Łodzi, w Centrum Konferencyjnym Politechniki Łódzkiej. Szczegółowy program są dostępne na stronie TEDxLodz.