TED: Margaret Gould Stewart wyjaśnia jak YouTube zarządza prawami autorskimi

Margaret Gould Stewart wyjaśnia jak YouTube radzi sobie z piractwem w Sieci, w jaki sposób sprawdza codziennie dodawane przez użytkowników pliki o łącznej długości 100 lat i jak na tym wszystkim można zarobić.

Podczas konferencji TED dyrektor ds. obsługi klienta Margaret Gould Stewart zaprezentowała krótkie sześciominutowe wystąpienie, podczas którego wyjaśnia jakie jest stanowisko firmy w sprawie zarządzania prawami autorskimi w nowoczesnym, cyfrowym świecie. Należący do Google YouTube współpracuje z wytwórniami płytowymi i znajduje nielegalnie wykorzystane utwory. Czy od razu je kasuje? Niekoniecznie: w Sieci został m.in. klip, który obejrzało 40 mln osób, mimo braku zezwolenia na użycie piosenki. Dlaczego? O tym można dowiedzieć się z prezentacji.

Stewart tłumaczy też rozwiązania techniczne, które pozwalają kontrolować nagrania dodawane przez użytkowników. Jest to ogromna ilość danych: dziennie dodawane są nagrania o łącznej długości 100 lat.

Konferencje TED to spotkania, na których prelegenci mają maksymalnie 18 minut na przedstawienie swoich doświadczeń, przemyśleń, wyników badań lub idei. Nazwa "TED" to skrót od słów "Technology, Entertainment, Design", a konferencja odbywa się pod hasłem "Ideas worth spreading" - idee warte rozpowszechnienia.

Na stronach Computerworld.pl prezentujemy kilka najciekawszych zdaniem redakcji prezentacji. Po obejrzeniu wystąpienia zapraszamy do jego oceny. Dzięki głosom Czytelników zrobimy zestawienie najciekawszych przemówień z konferencji TED.

Nagranie dostępne jest tylko w języku angielskim, można włączyć w tym języku napisy.