TED: Derek Sivers i prawdziwa lekcja przywództwa

Jak stać się przywódcą? Jak przekonać innych do swoich racji? Jak zbudować społeczność? Na te pytania odpowiada w zaledwie trzyminutowej prezentacji Derek Sivers.

Derek Sivers zaprezentował na konferencji TED zabawne i zaskakujące nagranie i jednocześnie wyjaśnia słuchaczom na czym polega tworzenie się ruchu społecznego. Okazuje się, że wcale najważniejszy jest inicjator tego ruchu, ale jego naśladowcy...

Derek Sivers to ciekawa postać: z wykształcenia jest muzykiem, pracował jako klaun w cyrku. W 1998 r. gdy sprzedawał swoją płytę na własnej stronie internetowej, znajomy poprosił go o sprzedanie również jego płyt. W ten sposób Derek Sivers stworzył firmę CD Baby: największego sprzedawcę niezależnej muzyki w Internecie o przychodach 100 mln dolarów. W 2008 r. Sivers sprzedał wytwórnię i zaangażował się w nowe projekty biznesowe.

Konferencje TED to spotkania, na których prelegenci mają maksymalnie 18 minut na przedstawienie swoich doświadczeń, przemyśleń, wyników badań lub idei. Skrót "TED" pochodzi od słów "Technology, Entertainment, Design", a konferencja odbywa się pod hasłem "Ideas worth spreading" - idee warte rozpowszechnienia. Na konferencji TED występowali już nobliści, prezydenci USA i wiele innych wybitnych postaci.

Na stronach Computerworld.pl prezentujemy kilka najciekawszych zdaniem redakcji prezentacji. Po obejrzeniu wystąpienia zapraszamy do jego oceny. Dzięki głosom Czytelników zrobimy zestawienie najciekawszych przemówień z konferencji TED.

Nagranie jest dostępne w wersji z polskimi napisami.