TED: A.J. Jacobs - człowiek, który przez rok żył zgodnie z Biblią

Jacobs opowiedział na konferencji TED o tym, jak przez rok żył dokładnie przestrzegając zaleceń Biblii. Nie tylko nie kradł i nie zabijał, ale również... kamieniował cudzołożników!

A.J. Jacobs jest dziennikarzem, liberałem i agnostykiem żydowskiego pochodzenia. Mimo sceptycznego podejścia do religii (a może właśnie dzięki niemu) postanowił przeprowadzić eksperyment. Przez rok żył dokładnie z nakazami Biblii: nie tylko przestrzegał dziesięciu przykazań (jak sam twierdzi nie zabicie nikogo przez rok było dość łatwe), ale także nie nosił ubrań z mieszanych tkanin oraz rzucał kamieniami w cudzołożnika - tak jak nakazuje Biblia. W końcu doszedł do wniosku, że Biblia jest podobna do... Wikipedii!

Swoimi przemyśleniami po tym eksperymencie podzielił się z uczestnikami konferencji TED ("Technology, Entertainment, Design" - technologia, rozrywka, design). Podczas osiemnastominutowych wystąpień jej uczestnicy dzielą się z widzami swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, czy wynikami badań. Na konferencji TED występowali już nobliści, prezydenci USA i wiele innych wybitnych postaci.

Na stronach Computerworld.pl prezentujemy kilka najciekawszych zdaniem redakcji prezentacji. Po obejrzeniu wystąpienia zapraszamy do jego oceny. Dzięki głosom Czytelników zrobimy zestawienie najciekawszych przemówień z konferencji TED.

Film jest dostępny z polskimi napisami.