T-Mobile zastąpi Erę w Polsce

Deutsche Telekom przejął 100 proc. udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej. W roku 2011 możemy spodziewać się zastąpienia marki Era popularną na zachodzie nazwą T-Mobile. Prezes PTC Miroslav Rakowski zapowiada, że zmiana przyniesie polskim użytkownikom wiele korzyści.

Rebranding to nie nowość na polskim rynku telefonii komórkowej. W roku 2005, sieć telefonii komórkowej Idea zmieniła się w globalną markę Orange. Kampania informacyjna kosztowała wtedy ponad 1 miliard złotych.

Przemianowanie sieci Era w globalne T-Mobile to dość kontrowersyjna decyzja. Inwestorzy uznali jednak, że polska marka nie jest tak cenna, by nadal ją utrzymywać.

W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", prezes zarządu Polskiej Telefonii Cyfrowej powiedział, że rebrandingu można spodziewać się nawet w drugim kwartale 2011 roku. Możliwe, że dzięki marce T-Mobile, w Polsce szybciej pojawiać się będą najnowsze modele telefonów.

Wejście T-Mobile przynosiło dobre efekty w europejskich państwach, takich jak Holandia, Słowacja i Węgry, gdzie marka zastąpiła popularną wcześniej sieć Wesel.