T-Mobile testuje usługi telefonii 3G

Niemiecki operator telekomunikacyjny umożliwił korzystanie z dobrodziejstw telefonii trzeciej generacji. Usługa dostępna jest na razie w formie testów. T-Mobile będzie ją komercyjnie świadczył na większą skalę dopiero za kilka miesięcy.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy odbędzie się masowa sprzedaż usługi. Wiele wskazuje na to, że moment oficjalnej inauguracji telefonii 3G zbiegnie się z otwarciem targów Cebit w marcu. Przedstawiciele T-Moblie nie chcieli jednak podać żadnej konkretnej daty.

”Targi Cebit są co prawda istotnym dla rynku wydarzeniem, ale nie możemy powiedzieć, czy w tym czasie ruszymy z świadczeniem usług 3G” - powiedział Husam Azrak rzecznik prasowy T-Mobile.

Testy usługi 3G trwają od kilku miesięcy. Operator wybrał grupę użytkowników, którzy korzystają z przesyłania głosu i danych przez sieć komórkową, badając, czy wszystko przebiega sprawnie.

Na rynku niemieckim nie ma jeszcze wielu modeli aparatów telefonicznych przystosowanych do wymogów telefonii trzeciej generacji. Sytuacja ma się zmienić w przeciągu najbliższych miesięcy.