T-Mobile - taniej i więcej

Firma T-Mobile jest kolejnym operatorem telefonii komórkowej (po holenderskim KPN Mobile), który zdecydował się na obniżenie cen swoich najbardziej "ekskluzywnych" usług - czyli m.in. szybkiego dostępu do Internetu za pomocą telefonów komórkowych. Obniżki sięgnąć mają nawet 70%.

Wraz z obniżką, przedstawiciele T-Mobile zapowiedzieli wprowadzenie na rynek trzech nowych telefonów komórkowych, wykorzystujących standard GPRS - będą to modele Nokia 3650, Samsung V200 oraz Panasonic GD87 (wszystkie opracowano we współpracy z T-Mobile). Telefony mają być dostępne od 1 kwietnia.

Zapowiedziane przez T-Mobile obniżenie opłat za transfer danych będzie znaczące - ceny spadną nawet o 70% - do ok. 10 EUR za megabajt danych. Wiadomo już również, że operator zamierza wprowadzić szereg rabatów, które sprawią, iż użytkownicy często korzystający z tej usługi zapłacą jeszcze o połowę mniej.

Przedstawiciele T-Mobile są przekonani, że nowa oferta zachęci do korzystania z ich oferty znaczną liczbę nowych użytkowników. Kolejnym krokiem w kierunku popularyzacji oferowanego przez firmę "Internetu z komórki" jest przygotowanie nowej wersji portalu "T Zone", w którym dostępne będą m.in. pliki audio i wideo, bilety czy kwiaty. Niewykluczone jest również wprowadzenie możliwości korzystania z serwisów aukcyjnych.