Szybki dostęp przez Yahoo!

Internetowy potentat Yahoo! wraz z firmą SBC Communications wprowadzają na amerykański rynek nowe oferty dostępu do Sieci. Szerokopasmowy dostęp w technologii DSL kosztuje w wersji podstawowej 34 USD miesięcznie.

Firmy ogłosiły uruchomienie zapowiadanej wcześniej usługi DSL, umożliwiającej poza zwykłym dostępem do Internetu m.in. spersonalizowanie wyszukiwarki i zawartości serwisów.

Nowy serwis nazwany SBC Yahoo! DSL jest połączeniem zasobów i serwisów Yahoo! takich jak e-mail, serwisy informacyjne, komunikatory, internetowe radio z zasobami telekomu, który funkcjonuje w 13 stanach i ma około 26 milionów klientów.

Usługa dostępna będzie w trzech pakietach. SBC Yahoo! DSL Basic (odbiór - 384Kbps, wysyłanie - 128Kbps) kosztuje 34 USD miesięcznie. Poza tym dla nowych klientów przygotowano promocję – przez pierwsze sześć miesięcy abonament miesięczny będzie wynosił niespełna 30 dolarów. SBC Yahoo DSL Standard Plus3 (odbiór danych z prędkością 384Kbps do 1.5Mbps i wysyłanie z prędkością 128Kbps) kosztuje niecałe 50 USD. Także i w tym wariancie, nowi klienci zapłacą przez pierwsze pół roku jedynie 30 dolarów miesięcznie.

DSL Deluxe (odbiór z prędkością 768Kbps do 1.5Mbps, wysyłanie - 256Kbps) kosztuje 60 USD miesięcznie (pierwsze pół roku - 40 USD miesięcznie).

Dla porównania, Neostrada - szerokopasmowy dostęp do Internetu bazujący na technologii DSL oferowany w Polsce przez TP S.A., zapewnia połączenie z Internetem z prędkością odbioru 512Kbps. Miesięczny abonament za użytkowanie Neostrady wynosi od 191 do 212 zł (ok. 45-50 USD), zaś opłata instalacyjna to 850 zł (202 USD).