Szwedzi zainwestują w polski Internet

Tele2 zainwestuje w Polsce 50 mln dolarów w ciągu najbliższych trzech lat. Szwedzka firma chce rozszerzyć na tym rynku swoją ofertę internetową.

Tele2, szwedzki operator telekomunikacyjny, jest obecny w Polsce od ponad roku. Plany spółki przewidują zaoferowanie klientom indywidualnym dostępu do Internetu drogą radiową, świadczenie usług zintegrowanego dostępu do Sieci oraz telefonii internetowej.

Na zaistnienie na polskim rynku klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm Tele2 chce przeznaczyć w ciągu trzech lat 50 mln dolarów. Polska ma być przyczółkiem do wejścia na rynek Internetu i telekomunikacji w Europie Środkowowschodniej.

W Polsce Tele2 dotychczas zainwestowała 10 mln dolarów. Usługi dostępu do Internetu świadczy w większych miastach. Ostatnio wprowadziła do oferty Gagatka – urządzenie, przesyłające głos przez łącza internetowe, co pozwala na obniżenie kosztów rozmów. Już wcześniej zaczęła natomiast świadczyć usługi oparte na technologii Voice over IP klientom indywidualnym na zasadzie pre-paid.

Tele2 działa w 18 krajach europejskich, należy do szwedzkiego koncernu NetCom AB. Jest największym operatorem internetowym w Europie Północnej.