Szukasz pracy - wyślij SMS

Poszukujący pracy zyskali nowe narzędzie, pomagające w znalezieniu ofert zgodnych z oczekiwaniami: internetowy system Jobot.

Ciężka wspinaczka po Tatrach. W trakcie postoju do jednego z turystów przychodzi SMS z krótkim komunikatem: "administrator sieci; Warszawa; duża firma telekomunikacyjna". Chwila namysłu i telefon na specjalny numer, gdzie przy pomocy systemu IVR można dowiedzieć się więcej szczegółów na temat oferty i zgłosić chęć aplikowania na to stanowisko. Fantastyka? Już nie. Od dwóch dni podobną usługę w ramach systemu Jobot oferuje firma Human Qapitals.

Praca za złotówkę+VAT

Wystarczy wysłać SMS pod numer 7155. Zwrotnie kandydat otrzymuje numer telefonu, pod którym przy pomocy systemu IVR (Interactive Voice Response) umieszcza podstawowe dane na temat własnych oczekiwań względem nowej posady.

Kryteria są bardzo proste. Dotyczą przede wszystkim funkcji i poziomu stanowiska. Po rejestracji czeka już tylko na SMS (lub, jeśli użytkownik zadeklaruje chęć skorzystania z poczty elektronicznej, e-mail) z ofertami. W dogodnym momencie może połączyć się z systemem IVR, odsłuchać oferty i ewentualnie zgłosić swoją aplikację. Albo czekać na kolejną propozycję.

Koszt całej operacji zamyka się w 4 złotych (plus VAT), bo tyle właśnie wynosi opłata za wysłanie jednego SMSa i krótką rozmowę umożliwiającą rejestrację w systemie IVR. Oczywiście jeśli kandydat chce zarejestrować kilka swoich profili, bo szuka pracy zarówno jako administrator, jak i przedstawiciel handlowy, koszt ten wzrasta o cenę kolejnych połączeń rejestrujących.

Dla tych, co nie szukają

Jak podkreśla Francois Nail, prezes spółki Human Qapitals oraz agencji executive search TranSearch Jobot został stworzony przede wszystkim z myślą o specjalistach, którzy nie myślą o poszukiwaniu pracy, jednak w razie otrzymania jakiejś ciekawej oferty mogą zdecydować się na jakąś zmianę. "Dziś pracodawcy szukają przede wszystkim, którzy nie szukają pracy" – mówi. Oczywiście jednak system nie będzie posiadał żadnych ograniczeń dla kandydatów i będą mogli w nim zarejestrować się zarówno ci, którzy szukają zatrudnienia, jak i osoby zainteresowane popytem na specjalistów z różnych dziedzin.

Dla kandydatów i dla firm

"W naszym podejściu kandydaci są również naszymi klientami" – deklarują przedstawiciele Human Qapitals, pytani o różnicę pomiędzy Jobotem, a innymi portalami z ogłoszeniami o pracę.

W ich zamyśle system ma być nowym medium, które znajduje się pomiędzy pracodawcami i agencjami doradztwa personalnego oraz kandydatami. Firmy szukające nowych pracowników mogą zamieścić ogłoszenie w systemie równolegle z kampanią prasową i internetową.

Koszt umieszczenia ogłoszenia na 2 miesiące to suma rzędu 2,2 tys. złotych. Wśród pierwszych zainteresowanych systemem znaleźli się m.in. wszyscy trzej operatorzy telefonii komórkowej, , Renault i mBank. W ciągu niespełna 2 dni w bazie zarejestrowało się już prawie 1,2 tys. kandydatów. Pierwszy o godzinie 5:59 rano...

Więcej informacji pod adresem:

http://www.jobot.pl