Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Szerokopasowy Internet w domu u co piątego Europejczyka

Liczba posiadaczy szerokopasmowych łączy internetowych zwiększa się najdynamiczniej w mniejszych krajach, m. in. w Belgii, Danii i Holandii. Znacznie trudniej o szybki dostęp do Sieci w atrakcyjnej cenie w takich państwach jak Wielka Brytania czy Francja. Zdaniem Strategy Analytics, do końca tego roku w Europie będzie 33,5 mln posiadaczy szerokopasmowych łączy.

Najnowszy raport Strategy Analytics wskazuje, że znacznie lepiej w zwiększaniu penetracji szerokopasmowego Internetu radzą sobie mniejsze kraje europejskie. Za dobry przykład analitycy stawiają Belgię, Danię i Holandię. W tamtych państwach penetracja usług szybkiego dostępu do Sieci wynosi ok. 26-30%. Dla porównania w większych krajach Europy Zachodniej wskaźnik ten jest o połowę mniejszy. W Wielkiej Brytanii i Włoszech ok. 13% użytkowników posiada szerokie pasmo, w Niemczech – ok. 15%.

Przez najbliższe lata usługi szerokopasmowego Internetu najszybciej mają rozwijać się w Szwecji, Szwajcarii i Belgii – wskazuje raport Strategy Analytics. Związane będzie to z coraz atrakcyjniejszą ofertą dostępową, którą proponują użytkownikom tamtejsi operatorzy. W ciągu kilku lat penetracja Internetu w tamtych krajach ma wynieść ok. 55-60%.

Strategy Analytics szacuje, że do końca tego roku w Europie będzie 33,5 mln użytkowników szerokiego pasma, co oznacza, że szybkie łącza będzie posiadać 20% domostw. W 2008 roku odsetek ma zwiększyć się do 41%.

USA wciąż dominuje pod względem rozwoju szerokopasmowego Internetu. Obecnie ok. 26,9 mln użytkowników posiada szybkie łącza. Do końca br. ich liczba ma powiększyć się do 35 mln.