Szef Google: to będzie świetny rok dla Androida

CEO Google, Eric Schmidt, pokusił się o stwierdzenie, że platforma Android zanotuje w nadchodzącym roku bardzo wysoki wzrost popularności - zarówno w segmencie telefonów komórkowych, jak i netbooków.

"Generalnie wszystko wskazuje na to, że dla Androida to będzie bardzo dobry rok" - powiedział szef Google powiedział podczas konferencji podsumowującej pierwszy kwartał tego roku fiskalnego. Dodał, że na popularyzację platformy na pewno wpłynie szereg dedykowanych jej urządzeń mobilnych, które już wkrótce pojawią się na rynku.

Nowym segmentem dla Androida mają być netbooki, mini-laptopy, które w ostatnim czasie zanotowały niesamowity wzrost popularności na całym świecie. Schmidt stwierdził, że firmy zaczęły zupełnie niezależnie od Google implementować Androida w swoich urządzeniach. Przykładem może być Asustek Computer, pionier w segmencie netbooków, który według plotek pracuje już nad specjalną wersją Eee PC z Androidem jako systemem operacyjnym.

CEO Google dodał też, że Android może być pierwszym realnym konkurentem dla Microsoftu i Windows XP w segmencie netbooków. Trzeba przyznać, że to dość śmiałe słowa, ponieważ Microsoft w najbliższym czasie zamierza walczyć o mini-laptopy za pomocą specjalnej wersji Windows 7. Na rynku znajduje się także trzeci wielki gracz - Linux.

Zobacz również:

Google zapowiada Androida 1.5

Windows 7 vs Linux - będzie wojna o netbooki?