Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Szał świątecznych zakupów online udziela się Amerykanom

W przeciągu tygodnia wartość zakupów dokonanych za pośrednictwem sieci w USA wzrosła o 31%. Jak wskazują analitycy rynkowi, tegoroczny okres świąteczny zakończy się dla wielu sklepów znacznymi przychodami.

Zarówno w USA jak i w Wielkiej Brytanii okres zakupów świątecznych zaczyna się już pod koniec października, kiedy na wystawach sklepowych pojawiają się pierwsze choinki, życzenia świąteczne i podpowiedzi, co kupić w prezencie najbliższym. Pierwsze badanie dotyczące bożonarodzeniowych wydatków przeprowadziła firma comScore właśnie na przełomie października i listopada br.

Jak się okazało, wydatki na zakupy online w tygodniu kończącym się 6 listopada br. wyniosły 1,81 mld USD. Oznacza to 31% wzrost w porównaniu z tygodniem poprzedzającym badanie.

Znacząco wzrosła nie tylko sprzedaż rzeczy materialnych - dużym zainteresowaniem cieszą się również podróże. Sprzedaż wycieczek w badanym okresie wzrosła o 18%. Wartość zakupionych wyjazdów wyniosła 1,05 mld USD. Dla porównania rok wcześniej było to 896 mln USD.