Szał świątecznych zakupów online udziela się Amerykanom

W przeciągu tygodnia wartość zakupów dokonanych za pośrednictwem sieci w USA wzrosła o 31%. Jak wskazują analitycy rynkowi, tegoroczny okres świąteczny zakończy się dla wielu sklepów znacznymi przychodami.

Zarówno w USA jak i w Wielkiej Brytanii okres zakupów świątecznych zaczyna się już pod koniec października, kiedy na wystawach sklepowych pojawiają się pierwsze choinki, życzenia świąteczne i podpowiedzi, co kupić w prezencie najbliższym. Pierwsze badanie dotyczące bożonarodzeniowych wydatków przeprowadziła firma comScore właśnie na przełomie października i listopada br.

Jak się okazało, wydatki na zakupy online w tygodniu kończącym się 6 listopada br. wyniosły 1,81 mld USD. Oznacza to 31% wzrost w porównaniu z tygodniem poprzedzającym badanie.

Znacząco wzrosła nie tylko sprzedaż rzeczy materialnych - dużym zainteresowaniem cieszą się również podróże. Sprzedaż wycieczek w badanym okresie wzrosła o 18%. Wartość zakupionych wyjazdów wyniosła 1,05 mld USD. Dla porównania rok wcześniej było to 896 mln USD.