Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Symantec: powstrzymaliśmy trojana

Eksperci z Symanteca poinformowali o zablokowaniu serwera, na którym miały być gromadzone dane wykradane z komputerów internautów przez konia trojańskiego PWSteal.Refest. Dzięki temu trojan stał się właściwie niegroźny - co prawda może wykradać informacje z zainfekowanego komputera, ale nie jest w stanie ich nikomu przekazać.

PWSteal.Refest pojawił się w Sieci w ubiegłym tygodniu - trojan po zainfekowaniu systemu czeka, aż użytkownik połączy się ze stroną internetową e-banku i wtedy zaczynał przechwytywać wszystkie znaki wprowadzane za pomocą klawiatury (mógł więc wykraść m.in. nazwę użytkownika oraz hasło do serwisu bankowego). Trojan czyhał na dane z ponad 50 różnych banków.

Okazało się jednak, że PWSteal.Refest można powstrzymać - eksperci Symanteca ustalili, że wszystkie wykradzione dane przesyła on na jeden, predefiniowany serwer. Firma podjęła więc działania w celu wyłączenia go - dziś rano poinformowano, że serwów ów został wyłączony. Przedstawiciele koncernu zapewnili również, że jak na razie nie zgłoszono do nich żadnych przypadków utraty danych w wyniku działania trojana.